| Alexa04 a întrebat:

Hmm am 49 kg si 1, 60 as vrea sa slabesc 4 kg, ma ajuta cineva? big grin Sau macar ceva ca sa scap de burtica si sa am picioarele in zona pulpelor mai subti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să faci?
Ești foarte bine la greutate, practică un sport de masă, hidratează-te și mergi pe o alimentație echilibrată și cu grăsimi cât mai puține, etc.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Oricum, din câte se pare ( la prima vedere ) NU este necesar să slăbeşti deoarece ( DEJA ) te afli la limita inferioară spre/sau chiar eşti subponderal/ă sad

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Cred ca exagerezi. Cine ti-a spus ca trebuie sa mai dai jos te-a pacalit.

| Alexa04 explică:

A si am 14 ani si sunt fata