| Nicole_3441 a întrebat:

As vrea sa ma ingras putin(5-7 kg) mai ales in zona pulpelor...Ma puteti ajuta cu niste exercitii care sa ajute la dezvoltarea acestora?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sari niciodata peste micul dejun.La acesta mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 1-2 ardei umpluti(mici sau medii), spre exemplu+o inghetata(ca tot e vara) si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Asta pentru a pune cateva kg.Pentru a dezavolta masa musculara a picioarelor(mai ales in zona gambelor), fa genoflexiuni(incepe cu 10-15 zilnic si pe parcurs avasezi la 25). Succes.