| LukaVocaloid a întrebat:

Hello,Ce exerciti stiti pentru eliminarea grasimii de la talie in jos, cam am probleme cu greutatea, in anul 2013 am avut niste probleme cea ce m-au dus la mancatul mai mult si am ajuns de la 53 de kg la 62 inaltimea mea este 1, 70 si ma cam enerveaza zona fundului si pulpelor a devenit prea mare, eu le aveam destul de mici inainte dar acum arata, umm nu prea atragator si as vrea sa slabesc vreo 5 kg sa ajung macar la 57 sincer sa fiu cred ca eram ca slaba inainte si as vrea sa stau pe 56-57 dar nu stiu ce sa fac ca sa pot slabi,imi puteti recomanda va rog cateva tipuri de exerciti? Si stit cumva daca dansul ajuta? Nu sunt dansatoare si nu merg la cursuri dar imi place sa ma misc si sincerr sa fiu nu mar deranja sa dansez in fiecare zi dar eu am un organism foarte ciudat eu daca vreau pot slabi foarte repede ( daca nu mai mananc asa mult, dar e practic imposibil, pentru ca am cam inceput sa iubesc mancarea) si capat muschii foarte repede, eu dupa proba de rezistenta de 1000 m de la scoala am facut un set dragut de 4 patratele pe abdomen dar chestia e ca eu vreau sa capat muschii dar nu prea multi vreau mai intai sa scap de fund s-a facut prea mare si prin mare ma refer la latime si as vrea sa se faca mai mic si nu stiu daca se poate cu dansul cred ca doar mi lar bomba, si nu preau vreau asta, scuze ca este asa lunga

2 răspunsuri:
| Greenscarf26 a răspuns:

Sa mergi la sala sau sa faci acasa abdomene si sa cauti tu tot felul de tutoriale pe net happy

| DyanneDyyD15 a răspuns:

Daca mananci sanatos este de ajuns, oricum la inaltimea ta ai o greutate sanatoasa, iar in legatura cu exercitiile...nu stiu ce sa spun, dar unul din factorii necesari pentru a slabi este mancatul sanatos. Sper ca ti-am fost de folos macar...10%