| anonim_4396 a întrebat:

Hmm, nuhs cum sa incep. Deci am o problema cu pielea, in special la fata. Ma inrosesc din orice, si nu e vorba de timiditate, ma inrosesc la cald la frig, daca ma pisca cineva de oraji sunt rosu ca racu in acel loc. Intrebarea mea e daca exista ceva ce as putea sa fac sa nu se mai intample chestia asta, sau daca as putea macar sa o maschez!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gHelena a răspuns:

Hey! Problema ta este cauzata de faptul ca ai zona obrajilor foarte vascularizata. Poti consulta si un medic dermatolog, ca sa te asiguri ca nu este vorba de o problema mai grava. Rezolvarea estetica ar fi sa folosesti fond de ten si putina pudra, insa daca esti baiat... e mai greu, nu stiu cum s-ar vedea fondul de ten pe chipul tau. Poti incerca, nu se intampla nimic rau. Ai grija de tine.