| superbett a întrebat:

Salut TPU, am si eu o problema, ma fac rosu la fata ca racu daca este un pic cald in camera si alte persoane nu au nimic, sau cand intru de la frig la cald ma fac rosu ca racu, nu e din cauza emotiilor, m-am saturat sa mi se spuna mereu ca sunt rosu la fata.Stie cineva ce pot face? Am incercat o compresie cu gheata pe fata dar nimic.Nu as vrea sa merg la un medic sau ceva gen, nici creme sau alifii. Imi dispare roseata cam dupa o ora sau doua. Daca stiti ceva solutii care chiar merg, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

E din cauza circulatiei sangelui. Nu cred ca te poate ajut vreun medic. A, dar iti poate da niste pilule sa te amageasca. Nici cremele. Asta se intampla cand treci brusc de la o temperatura la alta. Pana se regleaza circulatia. Lasa-i pe altii sa vorbeasca daca nu nu ai alte probleme de sanatate.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Redu caldura din camera! Tine-o la 20 de grade cum este nromal!