| justme2226 a întrebat:

I s-a mai întâmplat cuiva să îl mănânce piele la un moment dat.Gen de vreo 2 zile mă tot mănâncă și am făcut niște bubiţe în locurile unde m-am scărpinat. Asta însemnă că am făcut vărsat de vânt sau e o alergie de la ceva ce am mâncat.P.S.Nu mi s-a mai întâmplat niciodată așa ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al medicul de familie sa nu fie ceva contagios: varicela, rubeola, rujeola samd.
O alta posbilitatea ar fi, aceea de a avea o intoxicatie alimentara sau o alergie la ceva ce ai atins, sau imbracat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate sa fie de la o alergie sau de la ceva ce ai mancat recent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu te mai scarpini ca se poate infecta.mergi la un doctor daca simptomele nu dispar. spalate cu apa calduta nu fierbinte. pare a fi prurit, dar poate fi orice.

| nimenisinimik a răspuns:

Mai pe mine ma manca dar i-am cazut greu la stomac si m-a dat afara