| ImCalledLamă a întrebat:

Iar eu. Buna, azi noapte m-a apucat o durere groaznica de picioare. Mai exact cel drept, de la genunchi in jos. Abia am reusit sa adorm iar cand m-am trezit incepuse si stangul sa ma doara la fel. Acum parca ma doare doar dreptul. E destul de insuportabila durerea. Am mai avut ceva in genul asta dar aproape nu se simțea si trecea in cateva minute. Am 12 ani. Ce poate fi? Parintii nu au boli de oase sau ceva asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna!
Poate ai facut febra musculara, sau ai stat in mediu umed si rece (ploaie, gresie). Poti lua analgezice si antiinflamatore - nurofen, panadol. Sanatate!

| XxBlueRosexX a răspuns:

Poate fi febra musculara sau durere din cauza ca iti cresc oasele...nu ai de ce sa te sperii esti in crestere si e perfect normal.

| Levelstar a răspuns:

Joci fotbal sau practici alt sport?
Atunci poate fi de la asta.
Sau daca nu ai reumatism. Poate ai stat cu picioarele goale pe podea, gresie, parchet rece, sau ai bagat picioarele in apa rece.