| Mariana_Stergarel_1979 a întrebat:

Iau anticoncepționale de 10 ani. Luna aceasta în pauza de 7 zile nu mi-a venit menstruația. Sunt bulversata. Mâine ar trebui sa iau pastila. Ce fac în cazul acesta? Și oare ce s-a întâmplat, în condițiile în care nu am uitat nici o pastila...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa iei o pauza mai lunga sau sa mergi la ginecolog.

| Krax256 a răspuns:

Poate ti s-a dereglat menstruatia de la atatea chimicale.
Mai este si varianta in care organismul s-a obisnuit cu ele si nu isi mai fac efectul.