| anonim_4396 a întrebat:

Iau betarsec si bilobil pentru tinitus, 1 pastila dimineata din fiecare si seara dar de doua zile incoa' ma inteapa langa ficat, cred ca bila, nu stiu ca stiu ca ficatul nu doare.E periculos acest medicament betarsec? Mai ia cineva asa ceva? Trebuie oare sa iau si pastile pentru protejarea stomacului sau nu e necesar? Doctorul orelist mi-o dat pentru tinitus betarsec si bilobil sau poate ma inteapa de la dulciuri nu stiu. Ofer funda happy
Daca ma intrebati ce efect o avut betarsec si bilobil asupra tinitusului sa stiti ca l-a ameliorat putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește prospectul, si vezi ce reacții adverse are.

| Iote a răspuns:

Betasercul, pentru ameteli, pierderea echilibrului, nu are efect negativ asupra ficatului. Dar ai probleme cu ficatul din moment ce ti-a dat bilobil. Asa ca, mai lasa dulciurile.