| Alexandra_Paula_1985 a întrebat:

Am 14 ani si acum cateva zile mi-a fost foarte rau! Am fost la doctor si mi-a dat o punga de pastile, ideea este ca mie tot imi este rau! doctorul spune ca nu e nimic grav " Gastronomie acuta " ceva cu ficatul si fierea! Eu ametesc am stari de lesin, ma inteapa inima! Ce sa fac?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Consulta un alt doctor

| IoanaPsy a răspuns:

Gastronomie acuta sigur nu are cum sa fie. Gastronomia este arta culinara si nimic altceva. Mai intreaba exact care este diagnotiscul daca nu e scris pe o reteta ceva. Daca te doare ficatul si fierea, probabil ca este din cauza oboselii si suprasolicitarii (mai ales ca doctorul a zis ca nu e nimic grav). Tine putin regim, fara grasimi, dulciuri, cafea, alcool si aloca-ti timp sa te odihnesti si sa te relaxezi. Daca persista simptomele, mergi din nou la medic.