| budy55 a întrebat:

Ideii de exerciti acasa un program ceva nu am timp sa ma duc la sala deoarece stau departe de oras si as vrea un program de exercitii pentru acasa aveti ideei ceva happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana_9117 a răspuns:

Incearca dimineata sa alergi vreo 30 de minute. apoi seara poti face doua sau patru serii a cate 50 de abdomene si cate 50 de genuflexiuni.cate poti.daca esti fata si vrei sa iti subtiezi cat de cat picioarele, incearca sa mergi prin casa cat mai mult pe varfuri sau tocuri. poti de asemenea sa mergi pe bicicleta, sa inoti sau sa mergi cu rolele. daca ai aceste posibilitati.multa baftahappy

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca esti fata, faci 10 flotari si 60-70 abdoemene in fiecare seara, + alergare dimineata, si daca esti baiat, 25-30 flotari si 100-150 abdomene in fiecare seara + alergat dimineata.

| Hypathia a răspuns:

Eu mai fac din exercițiile postate pe site-ul acesta http://www.csid.ro/sport/super-antrenamente-articole/, aici ai și filmulețe. Bafta!

| RimePeHartie a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=HSu1Wo6Emvg

te sfatuiesc sa faci tot programul putin cate putin. ai acolo exercitii pentru toate partile corpului. Succes!