| Panti a întrebat:

Ieri am cazut cu gura de o placa de marginea unei placi de beton. Dantura nu a fost afectata. M-am lovit in josul buzei si mi-a curs sange,ar fi o taietura, mica. In inetrior atunci cand am cazut mi-am muscat buza cu dintii si normal ca muscatura a fost puternica. Aseara eram umflata si in interior si afara. Pe parcursul noptii m-am desunflat pe partea de afara, dar in inetrior e umflat si nici nu pot vorbi bine, nu pot manca si sa ebau apa cu greu.( Ranile s-au inchis.)... Cum sa scap de umflatura? Pastile, ceaiuri, "leacuri babesti"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DariaHàhaa a răspuns:

Las-o sa treaca singura. happy Sau cu un medicament daca vrei mai repete sa treaca.

| Panti explică (pentru DariaHàhaa):

Am dat cu diferite siropuri de aloee, cu apa de gura speciala pentru. asa ceva, am tinut apa oxigenata, am tinut gheata... Crezi ca o sa-mi se dezumfle pana luni-martI?

| DariaHàhaa a răspuns (pentru Panti):

Cred ca da. Insanatosire grabnica! happy