| SaphyreGod a întrebat:

Ieri am fost la fotbal și am avut parte de un accident, astfel încât o mingea venea din aer, iar eu și cu încă un băiat am sărit să o lovim, numai că el m-a lovit pe mine în arcada ochiului. Mi s-a umflat instant, mi-am pus câteva comprese reci și s-a mai diminuat puțin umflătura. Asta s-a întâmplat ieri-dimineață, iar azi-dimineață mi s-a dezumflat mai mult, doar că mi s-a învinețit rău de tot. Ce aș putea face să-mi treacă? Ce tratament aș putea să urmez, astfel încât să-mi treacă vânataia cât mai repede. Eu nu pot să mă duc la școală așa. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apa rece sau gheata.

| Florentina9210 a răspuns:

Ma ce laba giu si ala. Pune o compresie cu gheata si trebuie sa treaca.