| paulp a întrebat:

Ieri la stomatolog mi-a scos nervul dintr-un premolar si mi-a pus acolo medicament pana maine cand merg din nou. E normal ca la atingere acel premolar sa doara daca nervul e scos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kirito21 a răspuns:

Este foarte normal sa simti durere la atingere deoarece s-a umblat pe canale pentru curatare, exista posibilitatea ca si dupa plombarea definitva sa simti un oarecare disconfort (maxim 7 zile).

| paulp explică (pentru Kirito21):

Azi mi-a pus plomba si mi-a zis intr-adevar ca s-ar putea sa mai simt disconfort cateva zile.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Este normal.Pentru ca ti-a umblat acolo.Ar fi anormal daca te va durea mai multe zile la rand.

| Lynna a răspuns:

Buna. Da, este normal sa te doara putin, insa dupa ce iti va pune plomba nu va mai durea. Bafta!

| mirceaneb a răspuns:

Cred ca ti-a piscat gingia din capatul canalului, mananca ceva si ia un ketonal sau ceva de durere, daca durerea persista mai mul de 3 zile atunci trebui sa te duci inapoi la stomatolog