| anytimeanywhere a întrebat:

Ieri ma tot durea o amigdala care s-a umflat si mama mi-a dat pastile dar le-am vomat, dupa ce am vomitat ma simteam mult mai bine si mai usurata dar aproape toata noaptea nu am putut sa dorm adica am adormit pe la 4:40 si m-am trezit la 7:30. Dimineata am observat ca si cealalta se umflase putin dar am luat Propolis cu echinaceea si mi-a trecut cat de cat durerea.
Acest medicament este bun? Ce ar trebui sa mai iau? Ce ceiuri ar fi indicate in cazul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xennofull a răspuns:

Propolis este foarte bun.ai putea incerca si Strepsils(ti l-as recomanda eu), pastila o iei de 3 ori pe zi timp de o saptamana, bafta!

3 răspunsuri:
| Valenttina a răspuns:

Si eu am patit exact asa inainte de vacanta de iarna.Eu am facut tratament 5 zile cu Ospen.Am luat unul dimineata, unul la amiaz si unul seara.In timpul tratamentului mi-am facut ceaiuri de menta putin caldute(care iti fac bine la gat) poti lua o lingurita de miere in fiecare zi sau poti stoarce o lamaie si sa bei cate un pic. Daca faci tratament cu ceva nu mai e nevoie de siropuri.Si cel mai important, sa nu iesi afara mai ales ca acum nu e o vreme potrivita.Inspiri aer rece si nu ai facut nimic.Eu am urmat ce am scris aici si in 5 zile nu am mai avut nimic.kissSa te faci bine!

| Dany3 a răspuns:

Pai mie doctorul mi-a dat injecti in vene ca mi sa agravat amigdalele si sau facut puroi in gat si mi-a zis sa fac gargara cu ceai de musetel 2 minute pe zi, ce te sfatesc du-te la un doctor cas periculoase bolile astea mai bine le tratezi la inceput ca dupa patesti ca mine

| anytimeanywhere explică:

De ce vomit?