| anonim_4396 a întrebat:

Ieri seara am dormit cu ventilatorul in functiune. Dimineata, m-am trezit cu o durere de umar de nu stiam ce e cu mine.Stie cineva ce sa pun la umar sa nu ma mai intepe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cumpara de la farmacie o chestie care se numeste plasture antireumatic. Puneti-l pe umar si lasa-l 24 de ore (poti sa faci dus cu el). te va incalzi foarte tare si durerea se va ameliora.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Poti sa iei si ketonal forte de 100 mg... este un antiinflamator si antialgic... ca si tratament poti sa iei 2 pe zi dimineata si seara timp de 4 - 5 zile (neaparat luat dupa ce ai mancat )... iar data viitoare vezi cum dormi cu ventilatorul ala... nu e sanatos sa pun curentii de aer direct pe tine... indreapta si tu ventilatorul in sus... multa sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diclofenac- unguent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUNA,
Daca nu-ti trece cu vreo crema Ben -Gay, TONIFOR (100% NATURAL) atunci incearca sa incalzesti niste sare mare intr-un vas... pune sarea incalzita (atat cat o poti suporta ) intr-o carpa si tine-o acolo unde ai durerea pana se raceste sarea... poti plimba usor cu miscari circulare, sarea incalzita (si pusa in carpa tongue ) pe zona care doare! Poti repeta chestia asta de cateva ori pe zi pana trece durerea!
Eu fiind insarcinata nu am putut folosi nici o crema asa ca am folosit sarea incalzita care "mi-a salvat viata "... happytongue
Sper sa te ajute!
Sanatate multa!

Răspuns utilizator avertizat