| anonim_4396 a întrebat:

Vineri seara am dormit foarte rau pe perna si m-am trezit cu o durere de gat/umar. ieri noapte nu prea am dormit din cauza ca ma durea indiferent pe ce parte/pozitie incercam sa dorm. presimt ca la noapte se repeta si maine trebuie sa fiu proaspat sad ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presimt ca la noapte se repeta*. am editat/corectat dar degeaba

| Mikhtarian a răspuns:

Schimba perna, inainte sa te ia somnul asigura-te ca esti intins total, nu ghemuit.
DImineata cand te trezesti, ridica-te usor in picioare si intinde-te USOR!

| Timberged a răspuns:

Depinde daca e o durere musculara sau altceva. Medicamentele care "omoara" durerea pot fi utile temporar. Poate fi de la un regim alimentar sarac in ceva (vitamine, proteine, calorii, calciul, minerale etc) + un efort prea mare + eventual nopti nedormite. Un culcat in jur de 22-23 maxim ar trebui sa ajute. In rest e greu de dat sfaturi pe NV. Inainte ca cineva sa-si dea seama ce ai putea sa ai, ar trebui sa cunoasca in detaliu stilul tau de viata. Daca problema persista sau revine des si niste analize ar putea fi utile. Poate sa fie inclusiv de la o combinatie de frig + microb sau viroza(virusi) pe fondul unui organism slabit.