| zelgne a întrebat:

Imi bate inima foarte tare, mai ales seara, am avut o pneumonie, dar am facut electrocardiograma si a spus ca sunt sanatos, iau calciu si magneziu, dar nu pare sa fi incetat, a mai avut cineva? sau aveti vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Daca ai facut EKG si nu ai nimic, atunci palpitatiile pot aparea pe lipsa de calciu (calciu nu se asimileaza imediat), de la crestere, modificari hormonale la pubertate, pe fond de stres, emotii, oboseala, consum de cola, cafea.
Cand ai palpitatii stai pe scaun, in pat pana te linistesti. Nu este grav, stai linistit.
Daca aveai ceva la inima se vedea pe EKG si iti spunea medicul.
I-a in continuare calciu si magneziu.Sanatate.

2 răspunsuri:
| adelolyta a răspuns:

Nu n-am mai avut si sfatul meu...du-te la medichee hee

| zelgne explică:

Pai cand stau in pat simt cel mai puternic bataile si ma sperii, mai ales cand ma culc, daca ma gandesc la altceva nu le bag in seama, dar cand vreau sa ma culc inevitabil le simt