| anonim_4396 a întrebat:

Imi cade parul, nu foarte des doar cand ma pieptan, ce as putea face? funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Iti schimbi samponul cu unul impotriva caderii parului sau incerci un produs gen:http://www.envy.ro/......15.Schimba peria dealtfel sa nu fie prea uzata, sau perii dispusi intr-un anumit mod iti trage parul mai mult decat piaptana.pa

7 răspunsuri:
| InoKo a răspuns:

E foarte practicta urmatoarea metoda. E traditionala dar ajuta.Macar nu dai bani degeaba. Dupa ce speli capul seara, aplica pe el paine.Painea sa fie inmuiata in apa. Ea contine multe vitamine ca doar e facuta din cereale.Atentie,paine de casa, nu de magazin ca aia contine ce vrei in ea, numai nu cereale.Deci dupa ce aplici, lasi 15 minute si speli parul bine dupa asta.Painea so aplici la radacina parului. O sa ajute.Bafta.

| Liviu a răspuns:

Si mie imi cade parullaughing E ceva normal
Tu vrei sa te piepteni si sa nu cada deloc?
big grin

| Dreamy a răspuns:

Iti poti schimba samponul dar nu iti recomand un sampon din hipermarket ci un sampon din extracte naturale, eu de exemplu folosesc de la o firma, favisan. Sper ca te-am ajutat!

| Ella_7974 a răspuns:

Pune-ti galbenus de ou pe parul ud dupa ce faci baie. Lasa-l asa 30 min, apoi lipezeste-l fara sa mai pui sampon. Apoi usca-l si dupa cateva ori, o sa simpti schimbarea. PS: Daca nu il lipezescti bine o sa miroase foarte urat!

| alexa97 a răspuns:

Pai inseamna ca este "bolnav". Eu iti spun sa te duci ori la un medic sau la farmacie si sa intrebi ce tratamente pot sa folosesti.
Si inseamna ca ori folosesti feonul prea mult si la temperaturi maxime, ori apa foarte calda. Cu feonul trebuie sa il dai la minim aproape iar apa cu care te speli si clatesti sa fie aproximativ calda, mai exact calie.
Daca ai parul lung si il tii mereu in coada stransa la spate cu un burete, renunta si mai bine fa-ti o coada mai libera, ca parul sa respire.
Si fii atenta si la sampon si la balsamul pe care il folosesti.
Si piaptana-te mai rar!
Sper sa reusesti sa rezolvi problema!:*

| alexa97 a răspuns:

Pai inseamna ca este "bolnav" .Eu iti spun sa te duci ori la un medic sau la farmacie si sa intrebi ce tratamente pot sa folosesti.
Si inseamna ca ori folosesti feonul prea mult si la temperaturi maxime,ori apa foarte calda .Cu feonul trebuie sa il dai la minim aproape iar apa cu care te speli si clatesti sa fie aproximativ calda ,mai exact calie.
Daca ai parul lung si il tii mereu in coada stransa la spate cu un burete,renunta si mai bine fati o coada mai libera ,ca parul sa respire.
Si fii atenta si la sampon si la balsamul pe care il folosesti.
Si piaptana-te mai rar!
Sper sa reusesti sa rezolvi problema !:*

| cristina_5943 a răspuns:

Nu stiu incearca sa faci un tratament am o prietena care tot asa ii cadea parul si acum (app 2 luni)foloseste sampon din acela de urzica...cica functioneaza da trebuie sa te speli numai cu ala sa nu-l schimbiwinking