| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac?. Sunt baiat si imi cade parul mult cand ma pieptan, fac dus! Ce as putea face?
Mentrionez ca parul meu nu este nici foarte lung cum il au altii, dar nici scurt!
Ps : fara " viziteaza un dermatolog "!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Pot sa iti recomand din proprie experienta un tratament de la Gerovital, pe baza de ulei de ricin, petrol si vitamina A.
Se gaseste la farmacia si are un pret de aproximativ 20 de lei. Dezavantajul este mirosul puternic de petrol si faptul ca tratamentul trebuie repetat, cu pauze de aproximativ 3 luni.

| tzus a răspuns:

Iti cade de mai mult timp sau doar, de exemplu o saptamana? uneori la 5-7 ani firele de par cad mult mai mult pentru ca se regenereaza si face loc unui nou. ( coafeza)

| Kiddddddddd88 a răspuns:

Buna! Incearca sa renunti la produsele gen (gel, fixativ, spuma) pentru ca acestea dauneaza foarte mult parului! Incearca sa iti faci masti acasa, preparate natural din 2 oua cu iaurt, miere si putin lapte sau cu ulei de masline pentru ca e foarte bun! Sper ca te-am ajutat, papa! happy