| bennet a întrebat:

Imi creste maseaua "din minte" si ma doare de vreo saptamana. Ce sa fac? Trebuie neaparat sa merg la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la stomatolog, nu are ce sa iti faca, ia algocalmin e bun in astfel de cazuri.

| pisi dy a răspuns:

Da! dentistul va vedea daca iese cum trebuie sau este nevoie sa intervina.curaj!

| lora_9285 a răspuns:

Nu se spune maseaua din minte!
Se spune, maseaua de minte in termen popular.Nu este neaparat sa mergi la dentist dar, poti cumpara din farmacie glicerina boraxata si sa te dai in locul dureros.Sanatate!

| albastrel a răspuns:

DE mintewinking. dureri trebuie sa ai.cat de puternice sunt ...habar n-am ca mie inca nu mi-a crescut nici una .eu sunt mai proasta de fel in gura si cred ca de aceea laughing. da fugutza la doctor ca s-ar putea sa nu aibe loc sa creasca si/sau sa creasca uratwinking. bafta!

| plasticstyle a răspuns:

Trebuie neaparat, ca sa te opereze.happy

| Monique_3125 a răspuns:

"Din minte"? Cred ca voiai sa zici"de minte"... ia un algocalmin sau paracetamol, iti va alina durerea... daca nu``ti trece, mergi la un medic stomatologhappy

| DianaLostInDreams a răspuns:

Bine ca nu iti creste "din alta parte" laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au inceput sa iti iasa masele direct din creier, e grav...doamneeeee...laughing