| Brunix a întrebat:

Buna TPU..Am o zi de cand ma doare tare o masea atunci cand musc..Simt k maseaua mea e mai mare...Probabil mi s-a umplut canalul dentar..Si era sa uit..Se misca..adik cred ca e afectat nervul..Il pot trata cu o pastila cv? sau trebuie neaparat sa merg l dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| liliacALB a răspuns:

Pastilele nu fac decat sa amelioreze pe moment durerea. Da, trebuie neaparat sa mergi la stomatolog. Scapi repede si gata. Daca nu mergi, te chinui inutil si e pacat de timpul tau si de indispozitia inevitabila pe care o ai.