| anonim_4396 a întrebat:

Imi curge din vagin ceva foarte inchis, de cateva ori mi-a curs un verde inchis sau de alte ori mi-a curs ceva aproape negru. Ce poate fi? Mama a observat aceasta "secretie" si m-a intrebat ce este pentru ca ea nu stie. Menstruatia nici nu stiu daca mi-a vanit, mi-a curs ceva visiniu si roz acum 6 luni timp de 2 zile si acum vreo 2 luni mi-a curs ceva visiniu timp de o zi si de atunci, in afara de secretia alba mi-a curs chestia asta foarte inchisa cam 4 zile sau....de cateva ori cand m-am sters de urina cam acum 4 luni ramanea pe hartie o pata rosie. Cand mi-a curs visiniu, de fiecare data mi-a curs foarte putin, am 12 ani, ce poate fi? Nu vreau la ginecolog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din nou, TPU nu este cabinet medical, stii asta

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la ginecolog, o sa iti faca o echografie pe burtica si eventual analize de sange, nu te dezbraca neaparat ca fiind virgina nu umbla jos decat sa inspecteze zona putin daca e nevoie.
Chiar daca nu ti-a venit inca menstruatia poti avea dereglari hormonale si infectii vaginale sau dereglari are florei, sunt o gramada de fetite in situatia asta, nu e ceva rar.

| Bizon95 a răspuns:

"Imi curge din vagin ceva "
nu am mai citit dupa aia

EFECTIV DUPA ALEA 5 CUVINTE ***NU*** MAI EXISTA DECAT DOCTORUL, este EVIDENT ca ai o problema, iar fiziologia feminina este foalte vulnerabila la infectii si alte probleme, asa ca ORICE CHESTIE NEOBISNUITA cu vaginul si ar trebui sa mergi la doctor, SAU O SA FIE ****CHIAR RAU****

| Goete a răspuns:

Poate fi zeama de la ceea ce mananci - ca daca mama te intreaba pe Tine ce este si Tu.nu vrei la ginecolog, nu astepta raspunsuri mai bune ca globul magic mi s-a rostogolit la vale si nu-l pot intreba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti curaj si mergi la ginecolog.
Fa-ti programare la o femeie, daca te simti prea stanjenita la un barbat. Du-te la un cabinet privat, pentru ca la stat nu ai intimitatea de care ai nevoie. Gandeste-te ca ginecologul este un medic care cu asta se ocupa, nu trebuie sa te simti stanjenita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai mâncat spanac.

| NYØ2002 a răspuns:

Alta solutie n-ai decat sa te duci la ginecolog.Roagate sa nu fii insarcinata?

| MayongoStamly20 a răspuns:

Aolica,si eu am tot 12 ani, nu stiam ca de la 12 ani li se intampla asta la fete)))))lol