| Caroline_6911 a întrebat:

Imi doresc sa slabesc 5 kg intr-o luna.As dori o cura, nu prea dastrica.Mentionez ca am mai slabit acum ceva timp o cantitate insemnata de kilograme, iar organismul meu nu mai suporta infometarea.
Sunt dispusa sa fac sport, de fapt m-am decis sa ma duc la fitness incepand de luni.
De mancat, sunt putin pretentioasa, dar pot manca orice cu exceptia rosiilor(imi vine sa vomit de la ele)si a broccoli.
Daca imi puteti da o cura pe zile/saptamani, in care sa mi se spuna exact ce trebuie mancat v-as fi recunoscatoare.Nu ma deranjeaza nici daca imi spuneti ce sa mananc si ce nu, dar tind sa rezist tentatiilor daca nu am un program bine stabilit.
Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te complici cu diete zilnice,nu e nevoie decat de putina atentie la alimentatie. Elimina din aceasta produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice, atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.Nu este nevoie sa te apuci de fitness, 20-30 de minute de alergare/zi, cu viteza medie, fiind suficiente.Este posibil(dar nu sigur)sa nu slabesti chiar 5 kg intr-o luna, dar vei obtine rezultatele dorite intr-un timp satisfacator.Succes.

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Sauna si nu mai manca dupa ora 19

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Te pot ajuta. Iti ofer o consultatie gratuita la cabinetul meu. Contacteaza-ma la adresa luciana_speranta@yahoo.com. Succes!

| Mtz_1845 a răspuns:

Ai nevoie sa echilibrezi cantitatea de proteine, de calorii si de vitamine din corp. Daca stii prin zona un reprezentant Herballife.
Verisorul meu lucreaza in asa ceva. Un client de-al lui a pierdut 32 de kilograme intr-o luna. Daca stii vreun reprezentant prin apropiere. Daca nu o sa iti caut eu unul. Daca esti interesata si de castiguri in timpul liber, poti sa vorbesti cu el, o sa te informeze despre asta. Daca vrei mai multe informatii, trimite un mesaj privat, sunt sigur ca o sa te pot ajuta. happy