| DrMeow a întrebat:

Imi este foarte rau.Am o stare foarte proasta, ma doare capul si am frisoane(imi este frig desi in camere e cald)
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Buna
Un paracetamol si un ceai cald

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, bea un ceai cald. Sanatate multa. Pa

| mon@29 a răspuns:

Pune pe mama ta sa iti faca o supa de pui beai ceaiuri multe si algocalmin paracetmol si stay in pat la caldura.lasa calcu daca vrei saty treaca
seara la cucare pune apa fierbinte intr-un lighean ca sare baga picioarele acolo bea ceaiuri si pastile iar. bafta...
funda?
insanatosire grabnica...stiu ca o sa mearga si eu am fo 3 zile la fel

| Aly2 a răspuns:

Incearca sa te odihnesti cat mai mult, sa stai intinsa in pat acoperita, sa bei un ceai cald si supa mai fierbinte. In chimb poti sa bei si pastile. Insanatosire rapida! Bafta!

| Aly2 a răspuns:

Stai mult timp intinsa in pat si acoperita, bea mult ceai cald - aproape fierbinte si supa la fel. Poti sa bei si pastile te-ar mai ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna,. funda?

Sint nouvenita, pe site!

| Mariiia a răspuns:

Poti sta in pat, invelita. Bei un ceai. Poti lua un nurofen. Si stai la tv toata ziua thinking mananci o supa sau ceva usor.

| xxluvpuppyxx a răspuns:

Bea ceai cald si daca esti stresata ca incepe scoala(depinde ce varsta ai)nu te mai gandi...si eu am patit la felwinking