| maytha a întrebat:

Imi explicati si mie mai bine cum vine treaba aia cu ovulatie? si de ce ma doare asa tare cand am?hee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ovulatia este eliberarea unui ovul de catre ovar. Se produce la jumatatea distantei dintre doua menstruatii. Nu ar trebui sa ai dureri, doar cel mult o mica impunsatura. Daca ai dureri, trebuie sa te vada un ginecolog si sa faci o ecografie pelvina.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cultura se face din cărți, nu după ureche. Dacă tot nu ai habar cum vine treaba aia cu ovulatie? si de ce ma doare asa tare cand am? hee hee De unde știi că durerile provin de acolo? hee hee hee hee // Lasă prostiile și citește din cărți de anatomie și sexologie! //// Provizoriu puteai căuta cu www Google.ro. Ovulație, ovule, reproducere umană, dureri la ovulație, etc. Succes!

Răspuns utilizator avertizat