| GirlWhoLoveMusicbutHateLife a întrebat:

Sunt noua pe aici. Puteti sa imi explicati cum merge treaba?

Multumesc

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Tot ce trebuie să știi despre TPU găsești aici:
- http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente
- http://ro.wikipedia.org/wiki/TPU.ro
- http://www.facebook.com/PrieteniiTPU
- http://www.TPU.ro/blog/
- http://www.adevarul.ro/......74501.html
Succes.

| Bybanu a răspuns:

Trebuie sa raspunzi la intrebarile puse de utilizatorii acestui site. O sa vezi ca lumea o sa puna intrebari ciudate.care nu merita raspuns la ele...

Inainte de a pune intrebarea care te framanta.cauta mai intai pe cunoscutul Google.

| RainOfColors a răspuns:

Pai... cred ca stii ca aici toti punem intrebari si ne ajutam unii pe altii. Despre utilizatori. sunt impartiti in 2 categori, juniori si seniori. Deocamdata faci parte din categoria utilizatorilor juniori, dupa ce o sa ai 100 de raspunsuri si 10 zile de cand ti-ai facut contul o sa devi si tu utilizator senior. Mai exista si un punctaj in functie de care sunt clasificati utilizatorii. Punctele le obtii din tot ce tine activitatea ta pe site.Si... cam atat deocamdata :S
A, da, am uitat sa mentionez de fundite. Un fel de premiu pe care il primesti cand raspunsul tau este considerat cel mai bun de catre cel ce a pus intrebarea. Acum chiar am terminat big grin
Succes si bine ai venit printre noi!

| benny a răspuns:

Treaba merge bine

| crmr a răspuns:

Aivi pui intrebari si ti se raspund la ele poti sa dai funda sau vot daca ti-a placut raspunsul
aici poti sa raspunzi la intrebarisi faci puncte

| BlueStar12 a răspuns:

Pui o intrebare, oamenii raspund, eventual dai funda la cel mai bun raspuns.
Alti pun intrebari, daca stii sa raspunzi atunci poti sa raspunzi ca poate primesti funda, daca nu sti asta este, cineva va raspunde pana la urma (sau nu, depinde de intrebare).
Persoanele noi sunt utilizatori juniori si nu pot vota sau sa trimita mesaje. ca sa devii utilizator senior (sau major, nu stiu sigur cum se cheama) trebuie sa dai 100 de raspunsuri.
A, si daca vrei, poti sa bagi link-uri de youtube acolo sus unde e parte portocalie sa le arati altora ce muzica asculti. Cantecele pe care le bagi intra si in playlist-ul tau pe care il gasesti pe pagina ta de profil.

| antonG a răspuns:

Ce să zic? Toate bune... cățaua legată, boabe-n troc...

| motherfuckerstyle a răspuns:

Pai tu pui o intrebare iar membrii TPU iti rezolva problema sau cel putin iti dau sfaturi cu privire la ce nelamurire ai.
Btw daca pui o intrebare idioata/la misto/de plictiseala vei primi raspunsuri pe masura intrebarii.
In rest toate-s bune si frumoase aici pe TPU.nu uita sa ajuti si u utilizatorii daca poti :d

| AnonymousSs a răspuns:

Merge bine treaba

| BubblesBlossom a răspuns:

In aceasta lume nebuna exista multi pupicuristi, cocalari, pitipoance, metinisti, nebuni dupa funde, justin bieber's crazy fans and many other, but i a sure you don't wanna hear something like this now.
Deci treaba merge in general monotona deoarece e tot timpul la fel. Un copil de 9 ani pune o intrebare stupida la categoria dragoste si sex, niste prosti sa gasesc sa o comenteze si sa se bage singuri in seama, iar ala micu da funda la cel care spune :,, O vai! Te inteleg perfect! Acum imi dai funda?"(apropo funda e chestia aia mica pe care o dai unui utilizator daca te-a ajutat intr-un fel raspunsul lui ).
Cam banal nu? NU! Daca intra in vigoare programul ACTA ne putem lua la reedere de la TPU.Asa ca nu te obisnui cu el.

| klaws007 a răspuns (pentru BubblesBlossom):

Pai, sunt sigur ca ACTA va intra in vigoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Toată chestie e să eviți certurile cu ceilalți colegi.Răspunzi politicos,eventual spui un "bună" la început,apoi îi dai sfatul,și gata! Ca să eviți sohw-urile e simplu : nu te bagi cu sfaturi "pe bune".De exemplu la chestii legate de amor răspunzi cu "încearcă să comunici cu ea/el",sau dacă întreabă o fată că iubește doi băieți - și nu știe pe care să-l ia,te duci și-i spui "ascultă glasul inimii"(sau nu mai știu exact).La "Religie" eu zic să nu te bagi...
Apoi - nu ai voie să faci teme. Dacă ești elevă.Și parte mai nasoală e că nici nu prea e bine să spui că ești îndrăgostită.Mai întâi trebuie să înveți,să termini liceu...
În rest - sunt juniori,seniori,experți, useri de an, și elfi.Cum sunt eu.
Noname de exemplu e user anului 2010. O vezi aici,nu?
În fine. Oricum,dacă ai probleme,îi poți scrie ei, apoi ea o să-mi zică mie, și vedem ce rezolvăm.
Da?
Bine.Îți doresc succes.

| kprone a răspuns:

Treaba merge ca unsawinking