| anonim_4396 a întrebat:

Imi ingheata picioarele mereu, stau in papuci prin casa si tot gheata sunt, le incalzesc cu apa calda apoi iar se ingheata daca nu ma bag in pat.De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Asta depinde de organism si de circulatie...si mie mi se intampla la maini...
stiu ca exista niste pastile pe piata care te ajuta dar inainte eu zic k ar trebui sa consulti un medic...nu le lua fara reteta pentru ca nu se stie sigur si poate iti vei face mai mult rauwinking
bafta

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Din cauza circulatiei sangvine proaste.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai probleme de circulatie, mergi la medicul de familie.

Janina
| Janina a răspuns:

Ai circulatia proasta...asa mi se intampla si mie

| annagabi a răspuns:

Desi vine mai tarziu raspunsul meu este putin diferit de al celorlalti. Si eu aveam mainile si picioarele reci cand eram cam de varsta ta, mai mult ca sa ma bag in pat iarna trebuia sa-mi pun sapte cojoace, de emotie cand faceam cunostiinta cu cineva imi transpirau palmele. Dar, acum pot sa-ti spun ca am mainile si picioarele calde mereu, nu imi mai este frig si nici nu imi mai transpira mainile. Nu este vorba de o minune ci pur si simplu m-am mutat de opt ani intr-o localitate de munte(locul de nastere al mamei). Se pare ca multe lucruri s-au rezolvat astfel. Nu mai fac gripa de trei ori pe iarna, de fapt am facut doar o data in 8 ani! Folosesc foarte rar picaturi pentru nas, aproape de loc. Deci este posibil sa nu locuiesti in zona optima pentru care esti destinat prin genele pe care le mostenesti! Mai exista un remediu, sa mergi la un cabinet de acupunctura. Cu drag Gabi!

| dEutSa_8892 a răspuns:

Ai organismul sensibil! ai grija la racirile bruste de vreme...nu sta numai cu papuci! stai si cu sosete de bumbac...alta cauza nu cred ca ar exista, decat aceea ca ai organismul sensibil...Bea bauturi calde, evita cele reci de la frigider, pana cand te obisnuiesti cu vreme si nu-ti mai ingheata picioarele asa de usor si brusc!

| sorana_1576 a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic sa-ti dea un sfat, deoarece ai circulatia proasta.

| meioana a răspuns:

Ai mici probleme cu circulatia... fugi la doctor si vezi exact motivelehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Circulația periferică prezintă probleme.
Trebuie să consumi mai tot timpul băuturi calde, vara să porți cirapi scurți din bumbac subțire prin casă.
Consultă și un medic internist și cardiolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa patesc si eu ca tine.am incercat mai mult variante dar degeaba avem circulatia singelui prea proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu patesc la fel, sta catelu pe picioarele mele si mi le incalzeste big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie tot imi ingheata