| MaNumescCorin a întrebat:

De ce îmi îngheață picioarele în orice anotimp? Am dificultăți în a calca până se încălzesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil probleme cu circulatia, posibil sindromul raynaud, posibil diabet samd.
Mergand la medicul de familie, iti poate da trimitere la investigatii medicale si se poate afla natura problemei tale.
Sanatate maxima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ce o zis mopmop. Poți lua ginkgo biloba, dar ai nevoie de un tratament adecvat îndelungat. Știu ca poate fi și un simptom al anxietatii, dar tu cred ca ai probleme cu circulatia. Include sfecla roșie in alimentația ta, suc de roșie, și evita grăsimile și prăjelile pe termen lung inclusiv fast food.

| Mopmop a răspuns:

Probleme cu circulatia periferica.
Mergi la un medic pentru detalii.
Prima data intreaba medicul de familie.