| ea0doar0ea a întrebat:

Imi intarzie menstruatia de 3 luni. Menionez ca sunt in primul an de menstruatie. Testul de sarcina e negativ. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

E o dereglare hormonala, care nu e prea normala, te-as sfatui sa te duci la un medic ginecolog, sau la medicul de familie sa iti dea trimitere la ginecologie. Am avut si eu o colega care ii vinea 2 luni, apoi pauza 3 luni, si s-a dus la ginecolog si acum ii vine normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este normal sad

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la întrebările anterioare...

Toate cele bune.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Ma gandesc ca daca ti-ai facut un test de sarcina inseamna ca ti-ai inceput viata sexuala, nu? Ai avut contacte neprotejate?
Ar putea fi vorba de o dereglare hormonala, insa 3 luni inseamna mult pentru o dereglare.
Du-te la un medic ginecolog.

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

Este foarte normal.Mai asteapta putin si o sa ti se releze nu iti face probleme. Asa este la inceput.