| Cirstea_Roxana_1995 a întrebat:

Hei...buna, daca ti-a venit menstruatia in luna in care ai avut contact sexual ai sanse sa fi gravida si dupa iti intarzie ceva timp adica o perioada mai mare de timp si faci test de sarcina si iese negativ? Testul dupa doua luni de intarziere a mestruatiei?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dn moment ce ai fost curatata nu cred, protejeazate si tu, cica perzevativele dau alergi vaginale, strica flora bacteriana, anticeptioalele te face sa nu faci copii, are multe efecte, ce sa mai spun in toate e ceva rau

| SkyPilot a răspuns:

Citeste aici: http://www.seximus.ro/intrebari_contraceptie/test_sarcina.php
Din ce descrii, probabilitatea sa fii gravida este foarte, foarte mica.

| Alcyon a răspuns:

Daca testul a iesit negativ, nu esti insarcinata, ci ai cel mai probabil o dereglare hormonala. Ar fi bine sa treci pe la un ginecolog sa vezi despre ce e vorba.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Daca ti-a venit in luna respectiva nu esti. Posibil sa fie o dereglare hormonala.Du-te mai bine la un ginecolog si vezi ca iti zice.