| Botez_Madalin_1997 a întrebat:

îmi lacrimeaza ochiul drept de vreo doua zile ce trebuie sa fac dau funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cauzele pot fi multe. Conjunctivită. Curent. Sensibilitate, în cazul în care ai petrecut prea mult timp, în fața monitorului (calculatorului). Poate că ai nevoie de ochelari. Înainte de a merge la un consult, încearcă să pui câteva picături de visine (solutie oftalmică), iar dacă senzația de disconfort (lăcrimare) continuă, du-te la un consult.

| Alexandr a răspuns:

Poate ai conjuctivita...

| anonim191 a răspuns:

Daca ai mancarimi sau o stare inconfortabila in zona sau ochiul este rosu inseamna ca este conjunctivita si ai nevoie de picaturi.