| Yasmin875 a întrebat:

Eu dacă mănânc în oraș refuz să mănânc ceva cu usturoi ca să nu îmi miroasă gura.Ce pot face sa nu îmi mai miroasă gura după ce mănânc usturoi? Si dacă mă spăl pe dinți după ce mănânc tot îmi miroase gura.crying

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Nu mai manca mancare cu usturoi.
Daca esti la un restaurant, poti sa ii spui chelnerului sa nu-ti mai puna usturoi, si nu o sa iti mai puna. Ei abia asteapta sa le spui ca nu vrei ceva din mancarea aleasa, pentru ca nu mai consuma atatea ingrediente cand o fac.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Apa de gura sau guma de mestecat mentolata si nu iti mai miroase gura.

| RAY a răspuns:

Manca mai multe legume, fructe si bea ceai de tei

| PersonajFictiv a răspuns:

Intrebarea era cum sa faci sa nu iti miroase gura dupa ce mananci usturoi, iar raspunsul trebuia sa contina ceva ce iti face gura sa miroase ok dupa ce mananci usturoi.

"Sucul de lămâie, ceaiul verde, pătrunjelul şi spanacul sunt doar câteva dintre trucurile la care poţi apela pentru a scăpa de mirosul de usturoi. Însă cele mai eficiente par a fi merele.
"

Sursa :
http://www.libertatea.ro/......ut-1038678

Intrebarea urmatoare : Cum sa faci sa nu lasi gravida o tipa?
Raspuns : Sa nu faci sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănâncă ceapă

| MihaelG a răspuns:

Știam că există un spray de gură cu mentol! Acum nu sunt sigur, însă așa am auzit! Și parcă se ia de la farmacie.Mai așteaptă sugestii! Pa!