| celmaitarenume a întrebat:

Imi miroase gura foarte urat. Ma spal in fiecare zi pe dinti, dar degeaba. Exista la farmacie un spray ceva cu care sa imi dau in gura?
Am incercat si cu guma, degeaba.
Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie! Iti va da trimitere la un specialist. Poate fi din alte cauze.

| darrio2007 a răspuns:

Ai carii. Trateaza-le. Sau probleme la stomac.

| Adry05 a răspuns:

Să te duci la dentist

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Detartraj

| relian a răspuns:

Daca nu ai nimic la dinti,ma refer dinti cu probleme,infectii etc,atunci acel miros nu vine de la dinti laughing multi cred ca daca le miroase gura gata e de la dinti.
Mirosul ala poate veni de la stomac,deci daca ai o dantura fara probleme, aia este singura cauza a mirosului, stomacul.
Ce sa faci? Bea apa minerala gazoasa asa cate o gura doua.

Deci mai intai treci pe la dentist, iti face ala un control vezi cum sta treaba. Daca nu ai probleme la dinti, atunci de acolo vine acel miros.Toata lumea are acel miros, unia mai putin alti destul de puternic si neplacut.

| alina2k18 a răspuns:

Ai carii sau masele stricate netratate?
Daca da asta e o cauza.
Daca totusi ai o dantura ingrijita incearca sa folosesti ata dentara, periuta si apa de gura nu pot elimina resturile extrem de mici dintre dinti in special la maselele din spate.
Plus ca E posibil sa nu fie din cauza igienei.
Da, exista o varietate de sprayuri de gura in farmacii, poti cumpara.

| Bizon95 a răspuns:

Intr-adevar sunt spray-uri de gura la marmacie, dar NU sunt mai bune ca, guma de dinti, si tin si mult mai putin
dar

AR TREBUI SA MERGI LA DOCTOR

daca ai dat cu spalatul zilnic SI cu guma de mestecat atunci 99% ca problema NU e din gura ci e de la stomac sau intre gura si stomac, s-ar putea sa ai o infectie, ulcer, sau mai rau, de la plamani, sau tot sistemul respirator (iar, o infectie sau ceva)

MERGI LA DOCTOR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta posibila cauza poate fi tartrul de pe dinți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vizitezi un gastroenterolog
Sau mergi la medicu de familie te va trimite unde va considera el/ea cel mai bine