| sandra144 a întrebat:

Imi place sa fumez de fapt fumez si pe la scoala in wc sau cand sunt in drum spre casa ntrebarea mea este cam cum pot sa ma ascudn de parinti asta adica ce sa fac ca sa inlatur mirosul de tigara de pe mine
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Am fumat 9 ani și crede-mă că poți să mesteci câtă gumă vrei și de care vrei, poți să te speli pe dinți, să mănânci pastă de dinți și să te clătești cu un litru de apă de gură, că mirosul vine din plămâni, nu din gură.
Și dacă stai cu gura închisă, aerul expirat pe nas, miroase a tutun.

| Blackyuu a răspuns:

Fratele meu se dadea cu crema cu diferite arome. Pentru gura iti trebuie o guma puterniica si bineinteles parfum.(nu in gura )

| OnTheTop a răspuns:

Singura metoda este sa te lasi!

| IlincaToma a răspuns:

Mai intai trebuie sa ai grija sa nu fumezi in spatii inchise ca-ti miros hainele si parul,spala-ti foarte bine mainile, fata, dintii si in nas, nu folosi guma, e primul semnal de alarma ca incerci sa ascunzi ceva!

| EUnuTUsauRESTUL a răspuns:

Poti sa te dai cu un parfum puternic sau sa faci dus mereu cand ajungi acasa. Daca totusi simt mirosul de tigara spune-le ca e de pe strada, iar daca si ei fumeaza poti sa le spui ca e din vina lor.

| stefan_9987 a răspuns:

Pentru mirosul din gura rezolvi cu o guma normala orbit etc, pentru maini pur si simplu te speli cu cat mai mult sapun si pentru mirosul de pe haine incearca sa fumezi in aer liber, in general daca fumezi intr-o incapere te umpli de miros.