| AvalohAlyn a întrebat:

Imi poate da cineva un exemplu de ce sa mananc intr-o zi,doua,o saptamana ca sa slabesc? Dimineata,la pranz si seara sau ce alimente sa folosesc pentru mese si de ce sa ma feresc in afara de sucuri, dulciuri, prajeli, fast food.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Tu crezi ca slabesti intr-o zi, doua? Nici macar intr-o saptamana. Acesta este un proces de lunga durata. Si pe langa regimul alimentar, ai nevoie si de sport.

| alex15ccc a răspuns:

In principal, conteaza sa reduci portiile si grasimile.
daca poti, mergi si la sala, alearga pe banda sau trage de fiare.

| Michelleolivia032 a răspuns:

Îți dau un sfat...
Micul dejun sa fie mai bogat, la prânz o ciorba, supa, iar eu de exemplu nu iau cina, iar după ora 4 numai mananc și ma simt bine, puternica... Bine mănânc și mai diversificat, dar fără carne de porc.