| Lorena08 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un sampon foarte bun, 100% natural. fara chimicale, pe care probabil o sa-l gasesc la plafar, care ajuta la regenerarea parului? Deci sa stopeze caderea acestuia si sa stimuleze aparitia firelor noi, facandu-l sa fie mai sanatos. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Salut... eu, avand parul mare, intr-un timp am facut matreata si parul era foarte ''subtire''.
Doctora de familie mi-a recomandat Nizoral ( 42 lei), iar dupa a 2-a spalare am scapat de matreata permanent (desi eu continui sa ma spal cu el, imi face mult bine la par)

| Robertttttttt a răspuns:

Sal all.eu unu ma lupt cu matreata de cativa ani buni... acum de cand ma spal cu samponul cu extract de propolis (dr. farm. Raisa Motocescu). a disparut si sper sa nu mai apara. dar dupa cum s-a mai spus tb sa incerci ca la fiecare react. diferit eu am incercat o gramada de sampoane pana l-am descoperit pe asta...

P.S. samponul se gaseste la plafar si costa cam 8 lei

| lorrenush a răspuns:

Chel stop.actioneaza intr-un timp scurt! sper sa iti fie de folosbig grin

| Lorena08 explică (pentru lorrenush):

Am folosit Chel stop de aproximativ 3-4 ori si ma innebuneste, nu-l suport.Inafara faptului ca nu il pot aplica uniform in cap deoarece este extrem de lichid si imi curge din palme, nu pot spala parul.In momentul in care il aplic pe par nici nu mai pot sa-l spal, probabil din cauza faptului ca produce extrem de putina spuma si fara sa vreau trag de el si ma dor radacinile.Inafara de asta, mi se ingrasa parul mai des de la el...si nu stiu de ce.

| Lorena08 explică (pentru lorrenush):

Insa,intr-adevar imi cade putin mai putin par.

| marypink1 a răspuns:

Hofigal Q10

| Mihaela_Dumitrescu_1977 a răspuns:

Si eu sunt adepta tratamentelor naturale si iti pot spune ca apeland la ulei de ricin sau tratamente bio poti rezolva problema caderii parului. Iti pot recomanda produse pe care le-am folosit si sunt foarte multumita de ele, avand aceeasi problema cu tine, marcile de cosmetice bio Khadi si Lavera, ambele din Germania. Am folosit impotriva caderii parului http://www.seebio.ro/ulei-tratament-bio-stimulare-crestere-par.html si pentru regenerare http://www.seebio.ro/tratament-natural-par-deteriorat-lavera.html.
Sunt produse care nu au ingrediente sintetice si sunt certificate bio.