| dan09 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce imi apar niste pete rosii pe spate cand fac flotari sau folosesc niste gantere? Acele pete din cauza lor ma mananca/inteapa spatele foarte tare, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| simpluone a răspuns:

Schimba tricoul/maieul. Este foarte posibil sa fie sintetic si eventual tratat cu ceva substante care sa irite pielea in special cand transpiri sau haina se freaca cu ritm crescut de corp.

| NoriAl a răspuns:

Daca dupa ce ai schimbat tricoul cum ti se spune mai sus, problema persista, ai tu o problema grava. Sa mergi la medic. Pentru ca apar doar intr-o zona, nu sub tot tricoul, si la efort.