| YLLL a întrebat:

Dupa ce fac baie imi apar pe fata pete rosii, si ma mananca toata fata.Care este cauza? [dar in alte zone nu am mancarimi, doar pe fata]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Esti sensibila la caldura!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Esti, probabil, alergica la ceva din sapun. Schimba sapunul. Incearca un sapun cu glicerina; astea, de obicei, nu sunt alergene. Sau, un sapun pentru copii, ca alea nu contin soda si alte chestii care ar putea afecta pielea sensibila.

| coralia_5862 a răspuns:

Nu iti face griji este alergica dar nu la caldurahee hee la un sapun sau un gel de dusi cu care te speli fata e un pic mai sensibila si nu, trebuie sa flolosesti sapun pentru ati curata fata dar incerca unul fara sulf sau chiar mai bine un gel de duswinking
sper ca te-am ajutat :*

| Alex_9631 a răspuns:

Alergie de la sampon, sapun, ar fi bine sa consulti un medic sa stii exact ce problema ai. Doamne fereste sa nu fie vreo boala, ca sunt foarte multe pe care nu le stim

| KateNoH8 a răspuns:

Ai grija, pielea ta poate fi alergica, mai ales cea de pe fata care e foarte sensibila, incearca sa nu te speli si pe fata cand faci baie, adica sa nu iti dai cu sapun sau sampon sau cine stie ce, pentru ca pielea de pe fata e foarte delicatawinking, mai bine foloseste un sapun special pentru fata, sau doar apa [xoxo