| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi apar pete rosii pe fata? vreo infectie sau trebuie sa folosesc vreo crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Da si eu iti recomand sa te duci la un dermatolog sa vezi care-i problema. Bafta!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te neaparat la un dermatolog. Poate fi o eczema, o acnee rozacee, o dermatita seboreica. Toate necesita tratament la indicatia medicului.

Bula
| Bula a răspuns:

De unde vrei sa stim?
Daca te inscrii anonim, nu-ti expui nici macar o poza sa-ti vedem fata si petele despre care vorbesti... cred ca vin de la rusine! tongue

assiris
| assiris a răspuns:

Nu folosi nici o crema, mergi la un consult medical pentru a se afla natura lor, ele pot apare din varii motive.

| Selena a răspuns:

Petele care apar pe fata sau in orice alta zona in general incearca sa nu le tratezi singura, mai rau iti faci, cel mai bine este sa te duci la un consult dermatologic si acolo ai sa afli exact.sa ai grija de fata ta sa te demachiezi si sa folosesti o crema hidratanta deoarece ele apar in general la pielea uscata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io am avut acnee dar acum am foarte multe pete rosii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de motivele aparitiei petelor. Se pot datora si unei dereglari hormonale, caz in care trebuie sa consulti un medic de organe interne, nu un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dermovate

| marius_1571 a răspuns:

Anonim,cel care zicea ca ia aparut pete rosi pe fata dupa ce i-au trecut acneele,asa am patit,pana acum un an si jumatate aveam acnee,si am scapat greu,dar am scapat,dar acum de un an am pete rosi in jurul nasului,si la mijlocul fruntei! deci numai stiu ce sa mai fac,am luat tot felul de creme,imi trece,dar pentru ceva timp,iar dupa aia imi pare din nou, si cu petele alea imi par peste "coji albe", da chiar asa! deci numai stiu ce sa mai fac!