| WatchYourBack a întrebat:

Imi poate spune cineva despre un tratament impotriva matretii care sa functioneze si sa nu fie foarte costisitor? Ceva in afara de clasicele sampoane Head&Shoulders, Clear, sau mai stiu eu ce, care in mod clar n-au nicio legatura cu ce se spune despre ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Ia un sapun cu sulf de la farmacie. in jur de 4 lei.eu ma spal cu el in fiecare zi si am scapat de matreata. si aveam multa, ca o coaja. daca vrei dupa ce te speli, ca sa mai acoperi mirosul de sulf te poti da cu balsam. eu ma spal cu sampon de urzica de la plafar dupa ce dau cu sapun. si a trecut matreata. ai grija de tine!

4 răspunsuri:
| vikingr a răspuns:

Am scapat si eu de matreata datorita Nizoralului

| ioanalexandru a răspuns:

Desigur,iti spun eu fix ceea ce utilizez.
mergi in farmacii, si cauta nizoral.
e drept.costa pana in 60 roni.dar crede-ma, efectul e garantat

| XDoctor a răspuns:

Neogen!

| Beiib a răspuns:

Eu imi fac o masca din 1 -2 oua(depinde de cat ai parul de lung ) ulei de masline sau otet sau ulei de ricin, vitamina uleioasa E, vitamina A si e buna pentru toate, si pentru matreata si pentru parul degradat. e hranitoare si simpla happy