| faraNuMe_2809 a întrebat:

Imi poate spune cineva niste remedii impotriva caderii parului...imi care ingrozitor de tare parul, tata imi spune ca din cauza ca am avut varicela si mi-a trecut de abia acum o saptamana. poate fii din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate fi din cauza varicelei. Alimenteaza-te bine, mancand multe fructe, legume, lactate si carne de vita, nu manca fast-food, nu bea sucuri si alte prostii chimice si parul ti se va regenera.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, poate fi și asta o cauză, organismul a fost slăbit prin imunitatea scăzută.
Masează pielea capului cu ulei de ricin, după două ore te speli în mod obișnuit.
Aplici această metodă până la obținerea rezultatelor dorite.
Pa, pa.

| Sakura_1833 a răspuns:

Nu nu este din cauza varicelei.
incearca sa folosesti apa de izvori si sapun de casa caci este mult mai sanatos si chiar daca dupa ce incepi sa te speli cu eile iti va mai cadea putin par inseamna ca se regenereaza

| lore23 a răspuns:

Eu folosesc "pentroleum", se gaseste in farmacii sau magazine naturiste.Contine ulei de ricin, vitamina A si E.

| faraNuMe_2809 explică:

Acuma am citit ce am scrislaughingscuzati mi greselile de ortografieblushingblushing

| negostina a răspuns:

Se gaseste in farmacii o lotiune care are la baza petrol este foarte buna, poate din cauza stresului cade parul sunt multi factori care genereaza caderea