| Mihaela_7411 a întrebat:

Imi puteti da niste idei ce as putea sa fac ca sa imi distrag atentia de la mancare? Ceva care sa ma faca sa uit de foame?
(am cateva kg in plus si imi vine sa mananc intr-una...stiu ca nu este sanatos, dar vreau sa slabesc urgent)
dau fundita pentru cel mai bun raspuns
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Buna.
Ai dreptate, ma pun in locul tau si imi dau seama ca ar fi foarte greu. Dar totusi, gandeste-te de fiecare data la motivele pentru care ar trebui sa te abtii, nu te lasa ispitita de asta si ocupa-ti timpul si mintea cu orice altceva, cum ar fi tv, pc, sport, plimbari, citit etc. O sa vezi ca o sa-ti fie mult mai usor daca te obisnuiesti asa de la inceput. Stai calma, o sa reusesti sa treci si peste asta! Am gasit un articol care s-ar putea sa te mai ajute macar putin:
http://sanatate.acasa.ro/......14371.html
Bafta multa si numai bine!
:x

5 răspunsuri:
| DanuTzCarbon a răspuns:

Cand faci miscare, depui efort si esti fericit de ceea ce faci nu-ti mai e foame deloc. ca de exempu eu la ora 11 ma duc sa joc fotbal cu prietenii fac miscare ma si distrez si vin acasa pe la 10 seara si nici atunci nu simt ca imi e foamewinking

| Walker a răspuns:

Asezoneaza salata pe care o maninci cu porumb, oua fierte, ton in suc propriu, zeama de lamiie si eventual citeva crutoane de piine prajita! ai sa vezi ca dispare senzatia de foame pentru citeva ore bune! ca sa nu te plictisesti de gust alterneaza cu salatele s-au foloseste piept de pui fript, fiert. mai poti folosi uneori jambon (tot de pui) s-au creveti!

| princessmaya a răspuns:

Nu trebuie sa te infometezi daca vrei sa slabesti.Cand iti vine sa mananci incearca fructe, iaurturi, seminte, bomboane.bea un pahar de apa.mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de fumat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie s amananci, mananca bine dimineata si dup accea in cursul zilei de cate ori iti este foame, dar atentie ...mananca cu 50%cat mancai de obicei, foarte putin adica, seara inainte cu 1 ora. de culcare, 30 min pe zi de alergare si mai vb. pentru mai multe detalii. alexxhay@yahoo.com