| Sketch2 a întrebat:

Imi puteti recomanda o crema pentru acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Doar dermatologul iti poate recomanda un tratament. Ficare persoana este diferita, la fel si tenul. Ce este bun pentru mine, tie iti poate face rau. Nu recomand folosirea cremelor/tratamentelor altcuiva.

| Victoria18 a răspuns:

Nu recomand sa te dai cu crema. Astupa porii iar pielea nu mai poate respira...si se vor inmulti ca naiba. Iti recomand sa te speli cu un sapun, cremele sunt bune pentru rani, in cazul acneei e bine sa te speli cu sapun, curata tenul de microbi, principalul factor al inmultirii cosurilor si al aparitiei lor. Du-te la farmacie ca iti recomanda unul farmacista, eu am scapat cu sapun de sulf.

| 2EXA a răspuns:

Buna.Iubitul meu are acnee si de cativa ani foloseste crema Benzac 10%[ este o crema din Italia ]. Si eu o folosesc si ma ajuta super mult[ eu folosesc de 5% ptc nu este atat de grav si ]. Crema usuca partile afectate de acnee si este foarte eficienta.In Romania gasesti acelasi lucru insa se numeste "Duac" insa e de 2% si nu este foarte eficienta, Probabil o gasesti pe net de comandat.Pretul este parca de 15 euro cam asa.

O alta alifie pe care ti-o recomand pentru acnee ar fi " Diprosalic" [ gasesti la farmacie cu 7-9 lei ] este o solutie care contine alcool, nu sunt sigura cat de bine iti face alcoolul dar depinde de fiecare ten si organism;. Tata foloseste aceasta acnee pentru cosurile de pe spate, si de pe ceafa si ii este foarte utila.
Funda?

| Doarof3 a răspuns:

Bitter gel e un fel de mască mentolate care face foarte bine tenului

| Claudia10girl a răspuns:

La mine a functionat foarte bine si a reusit sa ma vindec de acnee cu tratamentul natural de la Vervory. Il recomand, singurele produse care au functionat.

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Zinerit sau skinoren, foarte bune si ieftine

| Ioana33346 a răspuns:

Îți pot recomanda un săpun de fata antiacnee se numește Eau Thermale Avene Cleanance, este intr-un flacon albastru și se găsește doar in farmaciile Sensiblue la un preț in jur de 30 de lei cel mic iar cel mare 40 sau 60 lei nu stiu exact! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Ilie_Bianca_1990 a răspuns:

Advantan este o crema foarte buna. Este cam 30 de lei dar merita. Te dai seara cu ea și lași Sa între in piele. Repeți procedura in fiecare dimineata și in fiecare seara. Nu va trebui sa aplici mult