| Anonima11233224 a întrebat:

Bună dragilor! În ultimul timp îmi cade părul exagerat de mult şi nu ştiu ce să fac. îmi puteți recomanda un şampon sau ceva contra căderii părului? ( vă rog nu îmi spuneți să merg la medic)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danutz_Mateescu_1994 a răspuns:

Incearca samponul Parusan(daca esti femeie) sau ReCuPar(daca esti barbat). Recupar l-a folosit unchiul meu si e de mare calitate si l-a ajutat foarte mult.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar fi bine sa-ti faci o analiza/diagramare de vitaminizare.
Mergi la medicul de familie si vorbeste cu el.
Lipsa unor substante poate duce la chelire definitiva (si numai), dar si la alte probleme de sanatate!

| Radu_Constantin_Bogdan_1996 a răspuns:

Părerea mea este sa folosești un șampon care sa conțină keratina, eu folosesc Gliss, am avut aceeași problema imi cădea foarte rau, am luat Gliss șampon si Gliss Balsam ambele cu creatina iar rezultatul a venit foarte repede. In 2 saptamani spalandu-ma de 3 ori pe saptamana. Bafta