| ana112 a întrebat:

Imi puteti recomanda un meniu pentru dimineata, la pranz si seara care sa nu contina paine sau prajeli. Sunt la dieta si nu stiu ce sa mananc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fashion a răspuns:

Hey buna! si eu acum sunt la o dieta si manac multe fructe si legume. Nu as putea sa-ti recomand un meniu pentru ca acum conteaza ce-ti place sa mananci si chiar daca ti-as recomanda, sa fim seriosi, nu l-ai putea urma cu sfintenie. Sfatul meu este insa, sa nu mananci prajeli (deloc ) iar uleiul de floarea sorelui sa nu-l mai consumi. Incearca uleiul de masline care nu ingrasa si e foarte gustos in salte etc. Uite, iti dau un site unde sunt multe articole de cum sa te alimetezi cand esti la dieta : http://dieta.ele.ro/Alimentatie_--d17.html
Sper ca te-am ajutat si nu uita de miscare e foarte importanta! :X :*

2 răspunsuri:
| madalinaioana2008 a răspuns:

Dar cati ani ai. daca ai sub 18.ai grija...nu vreau sa te sperii.dar ai nevoie de multe proteine.si oricum painea e buna.cea de grahambig grin