| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Daca dimineata si seara o sa mananc doar fructe, iar la pranz o sa am o masa normala ( fara prajeli sau paine) credeti ca o sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| RobertFHC a răspuns:

Multi vorbesc doar ca sa se afle in treaba, dar iti explic eu acum cum si ce sa faci pentru a slabi.
1. Dimineata incearca un bol cu cereale cu lapte.
2.La pranz mananca si tu de exemplu: mazare + piept de pui(cel putin o data pe saptamana macar) / salate / fructe / peste.
3.Secretele ar fi urmatoarele:
-Sa consumi cel putin 2L de apa pe zi, sa bei apa chiar daca nu simti nevoia, asa iti trece si foamea.
-Sa mananci des si putin.
-Sa mananci cel putin 2 fructe(ai grija la cele care au zahar) si 2 legume pe zi.
4.Te supraantrenezi facand cardio in fiecare zi. iti recomand sa faci de 2-3 ori pe saptamana, de exemplu: luni, joi si duminica, e suficient daca faci 15-20min.
5.Tine minte, 90% conteaza alimentatia, fara o alimentatie cat mai sanatoasa nu o sa slabesti.
Ar fi bine daca ne-ai fii dat si tu mai multe detalii, precum: varsta, inaltime si kg, dar e ok. urmeaza-mi programul si o sa iti atingi scopul.

Mult noroc!

| IForgotMyNameAgain explică (pentru RobertFHC):

Am 16 ani, 1, 65 si 53 kg.

| RobertFHC a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Pai la varsta ta esti cam pitic si slabut, la 16 ani ar fi trebuit sa ai 1.70 cel putin si 60-65kg.
De la varsta asta ar trebui sa te duci la sala.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru RobertFHC):

Sunt fata -_-

| RobertFHC a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Aaah laughing atunci fa sport, cardio, handball(te mai si inalti), ce vrei tu tongue

18 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

SLabitul nu se realizeaza pe moment, ci treptat, prin mese regulate, daca doresti pe aceasta cale, a alimentatiei. Insa, sa nu excluzi sportul, care e un factor important in aceasta ecuatie.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru fuzzer):

Fac o ora de aerobic si una de jogging pe saptamana. Nu am timp sa fac mai mult. Oare ajuta?

| fuzzer a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Normal ca ajuta, doar cu alimentatia sa ai mare grija.

| HaKa93 a răspuns:

Daca faci si ceva sport, mai mult ca sigur o sa slabesti insa nu o sa ai energie pentru sport cu ce mananci tu

| marinaa9 a răspuns:

Daca mananci cu 100-200 de calorii mai putin decat mancai inainte timp de o luna slabesti intre 3 si 5 kg

| Aaxell a răspuns:

Poti incerca, eu mai stiu si o dieta cu lamai. In fiecare dimineata pe stomacul gol scurgi o lamaie intr-un pahar peste care adaugi putina apa calduta ( nu fierbinte) si eventual o lingurita de miere.
In 1 zi storci 1 lamaine, in a 2 a zi 2... timp de o saptamana. Saptamana a 2 a, o iei descrescator. Succes!

| IForgotMyNameAgain explică (pentru Aaxell):

Am incercat. Dar am ulcer si nu am voie sa consul citrice.

| Aaxell a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

In acest caz, mese sanatoase si sportul sunt solutia! Daca vrei sa slabesti trebuie doar sa iti doresti asta, daca ai vointa, faci orice!

| 현주 a răspuns:

Du-te la sala si nu renunta pentru ca ti se pare prea greu.

| RobertFHC a răspuns (pentru 현주):

Ce sala visezi? Poti sa faci cata sala vrei, ca tot degeaba.Mai intai trebuie sa scapi de burta, cat de mica o fi, iar apoi daca vrea, baga abdomene, dar tot asa 2-3 zile pe sapt si alte 2-3 zile de cardio.
Acum depinde si de timpul personal fiecaruia.

| RosyInferno a răspuns:

Lasa-te de porcarii si ia si fa sport. Poti sa reduci din dulciuri. Dar, nu inteleg de ce ai vrea sa slabesti.

| Anonimul2353246 a răspuns:

Da

| RaduDanut a răspuns:

Poti sa mananci orice fruct omafara de prune, struguri, pere sau banane pentru ca au mult zahar.

| HOspeeOH a răspuns:

Fă sport. dar da. o să slăbești... dar mai greu. big grin asociază 30 de min în fiecare zi după orice masă de mișcare și vei slăbi big grin