| Alinaalian1234 a întrebat:

Imi puteti recomanda un sampon pentru par gras?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Eu îți recomand un tratament!
Caută în farmacie Alpecin Forte! Este un șampon tratament, costă undeva la 30 de lei! Te speli de 2 ori pe săptămână, faci acest tratament minimc 6 săptămâni, recomandat este de 8! După care te treci pe un șampon bine tolerat de tine, din cele pe care le-ai folosit. Și la fel nu depășești în te a spăla mai des de 2 ori pe sămpămână.

| michelia a răspuns:

Samponul antiseboreic de la Favisan.
Eu l-am folosit pe cel contra caderii parului si este absolut grozav.
Il iei de la Plafar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Head & Shoulders Citrus Fresh.
http://www.headandshoulders.ro/ro-RO/colectie/citrus-fresh.jspx
+Daca ai un par mai gras iti poti fila parul la frizer/coafor.Iti rareste parul si nu mai e atat de gras si inainte si dupa ce il speli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă un şampon din gama FARMEC, DOVE pentru păr gras şi vezi ce ţi se potriveşte cel mai bine.
Te pup!

| Generalul a răspuns:

Eu folosesc doar Head & Shoulders, cand am incercat alte marci mereu aveam probleme cu grasimea din par si/sau matreata. Poate sunt si altele mai bune, eu m-am oprit la ce merge pentru mine tongue

| Lumynyzza a răspuns:

Schwarzkopf il folosesc si eu

| luiza95 a răspuns:

Dove, Wash and go, etc...

| SilentAssasin a răspuns:

Samponul Clear sau Dove sunt cele mai bune! funda?