| anabella11 a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea sa slabesc? ..adica, as prefera o metoda care ati folosit-o si voi si a functionathappy! ceva regim thinking
am 1, 65 si 53 laughing as vrea sa am vreo 48. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai...

Oricum, ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de ( aproximativ ) 57 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| noname2021 a răspuns:

Hey,uite eu am tinut o dieta si am facut sport in fiecare ziwinking
Dieta e asa, la 10 mananci 2 oua sau piept de pui, la 14 mananci supa sau cereale de slabit si la 6 o salata sau iar piept de pui, conteaza orele + sportul...nu mai manca cu multa sare, fast food si chestii din astea, iti doresc baftawinking

| Edeline a răspuns:

Cati ani ai? nu te supara ca te intreb.dar daca ai mai putin de 18 ti regim degeaba.e posibil sa te schimbi pana te maturizezi si sa slabesti:*