| Sebitzu25 a întrebat:

Salut, am 13 ani si vreau sa slabesc. Imi puteti spune un regim sau asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sebi draga, apuca-te de alergat, cate 5-10 km pe zi si elimina din mancare: painea, fainoasele, pizza, pastele, cerealele, sucurile si dulciurile. Manaca multa carne, begetale si fructe, iar ca bautura este permisa, doar apa plata, 2 litri pe zi.

Daca acorzi seriozitate si faci ce ti-am scris mai sus, poti pierde cu usurinta cate 10 kg pe luna.

| NuIntelegNimic37 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu vorbesti serios? intre 5.000 si 10.000 de km pe zi? rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns (pentru NuIntelegNimic37):

Am glumit... este vorba de 5-10km pe zi!

| JimJones a răspuns:

Inchide TPU si iesi din casa!